Ubezpieczenie zdrowotne - Abonament medyczny Vision

Prywatne

ubezpieczenie medyczne

Czym jest abonament medyczny? Jak działa prywatna opieka medyczna?
Prywatna opieka medyczna

Prywatna opieka medyczna, abonament medyczny

Prywatna opieka medyczna pod postacią prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego to obecnie najlepszy sposób zabezpieczenia zdrowia dla osób prywatnych i firm.

Takie ubezpieczenia na polskim rynku oferuje tylko kilka towarzystw ubezpieczeń, a wśród nich lider na rynku: TU Inter Polska S.A. – firma z największym na polskim rynku doświadczeniem w oferowaniu prywatnej opieki medycznej w formie ubezpieczenia.

Oferta TU Inter Polska S.A. daje pewność szybkiej realizacji wizyt u wszystkich lekarzy specjalistów bez limitów oraz badań laboratoryjnych i diagnostycznych (także tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, badań endoskopowych i biopsji).

Bez potrzeby odbycia wizyty u lekarza pierwszego kontaktu można umówić się do dowolnego specjalisty w dogodnym terminie i dogodnej dla Pacjenta lokalizacji, co zapewnia bardzo szeroka sieć placówek kontraktowych, wśród których są duże placówki „sieciowe” oraz małe, bardzo dobre placówki specjalistyczne.

Prywatna opieka medyczna Vision w TU Inter Polska S.A.
daje także, w ramach pakietów Vision Silver, Gold i Diamond, dostęp do pełnej stomatologii – zachowawczej, endodoncji, chirurgii dentystycznej, estetyki dentystycznej, ortodoncji (do 18 roku życia).

Ważnym elementem takiego zabezpieczenia jest także profilaktyka. Ubezpieczenia zdrowotne Vision i Inter Zdrowie zapewniają raz w roku dostęp do badań i wizyt profilaktycznych – bez przyczyny medycznej, a także szczepień przeciwko grypie.

Oferta Inter Vision i Inter Zdrowie jest świetną propozycją dla tych pracodawców, którzy dbają o swoich pracowników i jako element systemu motywacyjnego zapewniają im szybkie i wygodne leczenie w razie choroby. Pracodawca, który wykupuje dla swoich pracowników prywatne ubezpieczenie zdrowotne,  wiąże ze sobą pracowników na długo. Ma także wpływ na zmniejszenie absencji chorobowej wśród nich, a składki za ubezpieczenie pracownika może potraktować jako koszt prowadzonej działalności.

Zakres świadczeń w ramach abonamentu medycznego zależy od ustaleń i opcji jakie są proponowane przez ubezpieczycieli. Pracodawca ponosi koszty, ale w ogólnym rozrachunku zyski są znacznie większe. Abonament medyczny to element polityki zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji, a jak wiadomo nic tak nie dezorganizuje i spowalnia pracy jak przedłużające się zwolnienia lekarskie pracowników.

Co zapewnia państwo?

Każdy pracownik podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu w ramach ustawy z 27 sierpnia 2004 r. Zakres powyższych świadczeń medycznych wynikających z obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego również ustala ustawa. Są one finansowane ze środków publicznych i niestety nie zawsze są dostępne dla wszystkich pracowników ze względu na limity. Każdy z nas jest jednak obciążony składką ubezpieczeniową stanowiącą 9 % dochodów osobistych z czego 7,75 % odliczane jest od podatku dochodowego zaś 1,25% pokrywa ubezpieczony.
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na usługi medyczne firmy ubezpieczeniowe stworzyły pakiety abonamentów medycznych w ramach których przedsiębiorstwa mogą zapewnić swoim pracownikom nieograniczony dostęp do szeregu badań i specjalistów.

Zalety abonamentów medycznych.

Wiele firm decyduje się na wybór abonamentów medycznych lub prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych ze względu na płynące z nich korzyści takie jak:

  • duża ilość dostępnych placówek medycznych,
  • nielimitowany dostęp do badań i specjalistów,
  • szybki dostęp do specjalistycznych badań bez konieczności długiego czekania,
  • dodatkowe usługi w ramach pakietów, zniżki dla firm.
Abonament medyczny - Prywatna opieka medyczna i pakiety medyczne dla pracowników :: © iStudio ::